Producenci

Maść żywokostowa 130 ml

Cena brutto 15,00 zł

Dodaję sztuk(ę)

Maść żywokostowa zawiera naturalne składniki, wykorzystywane od wieków w medycynie ludowej do pielęgnowania i leczenia skóry z różnymi problemami, a także dolegliwości kości i stawów.

Maść żywokostowa jest znakomitym naturalnym preparatem, w którym zostały wykorzystane lecznicze właściwości roślin tj.: żywokost lekarski i arnika górska, stosowane od pokoleń do pielęgnacji skóry problematycznej i dolegliwości aparatu kostno-stawowego.

Efekt terapeutyczny maści z żywokostem wzmacnia zastosowanie  leczniczej wody mineralnej: wodorowęglanowo-chlorkowo- sodowej-bromkowo-jodkowo-borowej.

Składniki te przyspieszają proces regeneracji naskórka oraz zmniejszają opuchnięcia wywołane różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Maść z żywokostem ma właściwości pielęgnacyjno-regenerujące skórę: poprawia jej jędrność, oczyszcza, odżywia i nawilża. Przynosi również ulgę i ukojenie ciężkim, zmęczonym i opuchniętym nogom. Orzeźwia i daje przyjemne uczucie odprężenia i lekkości. Może być z powodzeniem stosowana na zmęczone barki, ramiona i połączenia stawowe, a wcierana w obolałe partie ciała powoduje natychmiastową ulgę.

Maść z żywokostem jest zalecana ponadto do wspomagania leczenia problemów na szeroko pojętym tle dermatologicznym: podrażnień, skaleczeń, zadraśnięć, odmrożeń, oparzeń, egzem, itp. do trudno gojących się ran.

Maść z żywokostem 130 ml. Składniki aktywne i właściwości:

Żywokost:

zawiera bogactwo niezwykle wartościowych składników: cukry, pektyny, garbniki, alkaloidy, kwasy organiczne, duże ilości śluzów. Najbardziej wartościowa dla skóry jest jednak alantoina. Dzięki niej, preparaty zawierające żywokost, stosuje się zewnętrznie przy odmrożeniachoparzeniachegzemach, ropniach i trudno gojących się ranach, w celu pobudzenia rozwoju komórek przy ubytkach skórnych.
Alantoina ułatwia i przyspiesza tworzenie się naskórka.
Dzięki obecności alantoiny, żywokost  lekarski, zarówno samoistnie, jak i w różnych preparatach może być używany, jako ziołowy lek tzw. pierwszej pomocy. Dzięki zdolności łatwego wnikania w głąb tkanek skórnych i kostnych, alantoina przysza procesy gojenia się wielu uszkodzeń ciała, z łączeniem się i zrastaniem złamanych kości włącznie.

Arnika górska

wykazuje silne działania bakteriostatyczne, bakteriobójcze i przeciwskurczowe. Jest wykorzystywana do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu, w leczeniu trudno gojących się ran, wylewów, obrzęków, stłuczeń, urazów, itp. Preparaty w których znajduje się arnika górska wykorzystuje się do pielęgnacji ciała i regulowania nawilżenia skóry, przy masażu leczniczym, leczeniu schorzeń aparatu kostnego np. bólach gośćcowych i reumatycznych, ponadto problemów dermatologicznych.
Arnika górska ma właściwości łagodząco-kojące i rozgrzewające, likwidujące dolegliwości skórne i kostne w szerokim zakresie.

Maść żywokostowa 130 ml dobrze się wchłania, a naturalna allantoina i prowitamina B5 dodatkowa nawilżają i odżywiają skórę.

• Dawkowanie Maść należy stosować zewnętrznie kilka razy dziennie lub w zależności od potrzeb, delikatnie wmasowując w skórę aż do całkowitego wchłonięcia.
  • Opakowanie tuba plastikowa
  • Postać maść
  • Skład (INCI): Aqua,Propylene Glycol, Symphytum Officinale Extract, Petrolatum, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Arnica Montana Extract, Polyglyceryl-3-Methylglucose Distearate, Stearyl Alkohol, Cetyl Ricinoleate, Carbomer, Triethanolamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Allantoin,Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane,Ethylexyl Stearate, DMDM Hydantoin
  • Termin realizacji 3-5 dni