Kategorie

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Szampon do włosów z ichtiolem i siarką Szulfokoll 150 ml

Cena brutto 16,50 zł

Dodaję sztuk(ę)

Szampon do włosów z ichtiolem i siarką Szulfokoll to szampon skutecznie likwidujący łupież we włosach zarówno tłustych, jak i normalnych z łupieżem.

Szampon do włosów z ichtiolem i siarką Szulfokoll jest szamponem o działaniu przeciwłupieżowym, a wykorzystano w nim wyjątkowe właściwości siarki i ichtiolu. Ichtiol i siarka stanowiące podstawę receptury szamponu, charakteryzują się wszechstronnym, wieloetapowym działaniem przeciwłupieżowym.

Szampon z ichtiolem i siarką Szulfokoll stosowany do włosów z łupieżem, tłustych i normalnych, zmniejsza odkładanie się łupieżu, łagodzi podrażnienia powodujące swędzenie skóry głowy, przywraca włosom miękkość i puszystość, naturalny blask i świeżość.

Szampon do włosów z ichtiolem i siarką Szulfokoll 150 ml. Przyczyny tworzenia się łupieżu i jego likwidacja:

  • nadmierna produkcja tłustej wydzieliny skórnej oraz reakcja uczuleniowa na składniki szamponów, którymi myje się głowę; szampon do włosów z ichtiolem i siarką bazuje na wyjątkowo łagodnych substancjach myjących, które idealnie usuwają tłustą substancję skórną z włosów i nie wywołują odczynów alergennych, charakterystycznych dla wielu szamponów
  • działanie grzyba Malassezia globosa, którego obecność doprowadza do wytwarzania się kwasu oleinowego poprzez metabolizm trójglicerydów zawartych w sebum i wydalanie lipaz, wnikane kwasu w górne warstwy skóry głowy, wywoływanie reakcji zapalnych i nadmiernego złuszczania naskórka; szampon z ichtiolem i siarką Szulfokoll cechuje działanie bakteriostatycznie i grzybobójcze, zwalczające mnożące się grzyby
  • indywidualna tolerancja kwasu oleinowego, która ma decydujący wpływ na tworzenie się na skórze mniejszych lub większych ognisk złuszczonych tkanek, czego wynikiem jest powstawanie łupieżu - jasnych płatków złuszczonych tkanek na włosach i sypiących się na ubrania; szampon do włosów z ichtiolem i siarką Szulfokoll powoduje znaczące złagodzenie tego efektu, poprzez zawartość ichtiolu zmniejszającego podrażnienia, łagodzącego odczyny zapalne i zapobiegającego dzięki temu intensywnemu złuszczaniu naskórka

Ichtiol, najważniejszy obok siarki składnik szamponu to produkt destylacji łupków bitumicznych, tworzących się z resztek ryb. Jest substancją o brunatnej barwie i charakterystycznym zapachu, zbliżonym do woni rozgrzanego asfaltu. Ichtiol tworzą między innymi z sole amonowe, siarka, związki fenolowe, a także węglowodory aromatyczne. Ichtiol działa bakteriostatycznie, grzybobójczo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Znajduje główne zastosowanie przy leczeniu chorób skóry, przy owrzodzeniach, łuszczycy i obrzękach.

  • Zawartość 150 ml
  • Termin realizacji do 7 dni
  • Skład Składniki aktywne: ichtiol, siarka
  • Postać szampon
  • Opakowanie butelka plastikowa
  • Dawkowanie Szampon nanieść na włosy i rozprowadzić równomiernie na skórze głowy i włosach. Pozostawić na głowie około minuty, a następnie dokładnie spłukać. Czynność powtarzać maksymalnie dwa razy. Upewnić się, że szampon jest całkowicie spłukany.

Koszyk

produkt jest pusty